Vaše nálada ovlivňuje prožitek vašeho léta

Jak toto léto naplnilo vaše očekávání?

Každý z nás má nějaké očekávání, jak by chtěl prožít léto. Někdo považuje za ideální léto, když jede na exotickou dovolenou a pro někoho jiného je naplňující pobyt v přírodě s partou přátel a nemusí jezdit ani nikam daleko.

Někteří z vás si mohou zoufat, že nikam nejedou, protože nenašetřili dostatek peněz nebo nedostali dovolenou a jiní jsou zase rádi, že zůstávají doma a užívají si dlouhé letní večery v rodinné atmosféře.

To, jak jste spokojeni nebo nespokojeni se situací, kterou prožíváte, ovlivňuje slova, které používáte.

Vaše slova, které používáte vytvářejí realitu, ve které žijete. To, jak o věcech, lidech a situacích mluvíte, ovlivňuje, jak se vám svět kolem vás jeví.

Zkuste se podívat na vaše léto novýma očima. Začněte tím, že akceptujete, že je takové, jaké je. Zdá se vám to nemožné? Jak tedy chcete změnit nebo ovlivnit to, co se už stalo? Nebo co můžete udělat proto, aby se zbytek léta vyvíjel jinak?

Zamyslete se nad tím, jak váš postoj a vnímání vaší situace ovlivňuje vaši náladu.

Moje léto i celá první polovina roku je docela odlišná, než na jakou jsem zvyklá. Většinou hodně cestuji, jsem neustále mezi lidmi.

Letos jsem si to vybrala jinak. Ve svých 40 letech čekám třetí dítě. Věděla jsem, že mi asi bude špatně jako v předchozích těhotenstvích. Moje mladší dcera má však už 5 let, tak vzpomínky na těhotenské nevolnosti už nebyly tak silné.

A pak mi najednou bylo špatně a hodně a nemohla jsem nic dělat. Vše se zpomalilo až zastavilo skoro na 3 měsíce. Hledala jsem způsoby, jak těhotenské nevolnosti zmírnit či úplně odstranit. Zpracovávala jsem si myšlenky, obavy a strachy, zkoušela různé „babské rady“, ale nic nepomáhalo. Tím, jak jsem neustále hledala cestu, jak nevolnosti potlačit, jsem vlastně prožívala vnitřní boj. Bojovala jsem s nevolností a se svým tělem. Dokud však s něčím bojujeme, tak se točíme v začarovaném kruhu, z kterého není cesta ven.

A tak jsem si svoji nevolnost „vybrala“ a akceptovala.

Tím, že přijmeme a vybereme si něco, co vlastně nechceme, získáme sílu a nadhled s tím něco dělat. Změní se vám prožitek tím, jak danou situaci začnete vnímat. To ovlivní vaše emoce a pocity. Mě se otevřela cesta k naslouchání svému tělu. Objevila jsem si, že je pro mě vlastně nepřípustné jen tak ležet a nic nedělat. U nás doma se jen tak povalovat nemohlo, to dělají jen „lenoši“.

Vybrala jsem si, že budu odpočívat a polehávat. Tím jsem získala vnitřní klid a nevolnosti jsem snášela mnohem lépe. Změnila jsem to, jak danou situaci vnímám, a to ovlivnilo mé myšlenky a emoce.

Po 3 měsících přišel příval energie a já se pustila do tvoření 10. týdenních online programů v češtině Jak být sama sebou a v angličtině Mastery in Living. Programy zatím prošlo 11 žen 5 národností a výsledky, které mají jsou úžasné. Určitě je s vámi budu sdílet.

Na začátku července jsme se rozhodli, že se vezmeme s mým přítelem a 17.7.2017 jsme oslavili naši lásku v rodinném kruhu.

Teď jsem již v 9 měsíci těhotenství, stále pracuji, ale energie je opět méně. Musela jsem si opět vědomě vybrat odpolední odpočinek.

Cítím se vyrovnaně a těším se na miminko. Ale i přesto jsem si uvědomila, že v sobě cítím takový malý vnitřní neklid. Velký den se blíží a s tím spousta očekávání. Kdy to asi přijde, jak porod bude trvat dlouho, bude vše v pořádku… Tyto myšlenky produkuje naše mysl, která chce mít kontrolu nad situací. A tím v nás vyvolává obavy a neklid či strach.

Jak s tím pracovat?

Mě pomáhá se napojit na svoji intuici a prožívat přítomný okamžik. Co se děje právě teď? Hladím své bříško, miminko na to reaguje svými pohyby a čeká mě příjemný čas strávený s mým mužem. Pokud si uvědomíme, co se děje právě teď, obavy mohou zmizet, jsou pouze v naších myšlenkách, nejsou reálné. To ovlivní naši náladu a pocity, které prožíváme.

Přeji vám krásný zbytek léta.