Ráda bych se s vámi podělila o můj prožitek z dovolené.

Byla to dovolená snů…

V červnu jsme strávili 5 týdenní dovolenou v Itálii, kde jsme si to s přítelem a dětmi opravdu užili. Šest dnů jsme cestou objevovali a navštěvovali krásná místa a 29 dnů jsme si hráli a slunili na pláži u nádherně průzračného moře. Italové toto místo nazývají italské Maledivy.

Jsem opravdu vděčná, že jsme si dovolili mít tak dlouhou dovolenou. Na začátku byl můj sen, který jsem už měla několik let. Mohla jsem ho uskutečnit již v loni, kdy jsem měla možnost jet do Itálie na měsíc, ale pak jsem se toho lekla. Hlavou mi běhaly myšlenky, zda tak dlouho vydržím na jednom místě a zda se mi tam bude líbit, tak jsme tam nakonec odjeli na 3 týdny. A tam jsem si uvědomila, že bych tam určitě ráda zůstala déle. Moje práce, která je převážně online mi to dovoluje.

Tentokrát jsme se však vědomě rozhodli, že budeme pracovat minimálně a že se budeme věnovat hlavně dětem a sami sobě, užívat si každý moment a jen tak být.

Musím se přiznat, že mi to ze začátku dělalo problém. Jsem zvyklá stejně jako vy pořád něco dělat, měla jsem potřebu být neustále v pohybu a všechny popohánět k nějaké akci. V tom mi pomohl můj přítel, který se mi smál a říkal mi, že jsem závislá na práci a že si neumím vychutnat odpočinek a jen tak relaxovat. Opravdu mi to trvalo několik dní, než jsem byla schopná jen tak být.

Je to nádherný a naplňující pocit, když vypnete hlavu a jen tak jste. Vaše mysl neprodukuje žádné myšlenky, nemáte potřebu nikoho hodnotit, něco předstírat nebo si vytvářet o něčem představy. Vaše srdce a tělo začne vnímat energii, která je kolem vás. Přítomnost je právě teď, nemáte potřebu utíkat v myšlenkách do minulosti nebo budoucnosti. Každý moment a každý den vám otevře nové možnosti plné magických okamžiků.

rodina-02ac

Naše prožitky a pocity jsme si navzájem sdíleli s přítelem a uvědomili si, jak často spěcháme a pracujeme do únavy. Vždy jsme o tom hodně mluvili a byli si toho vědomi a pracovali na změně, ale přesto nás realita a úkoly často převálcovaly. Věřím, že se to stává i vám. Uvědomili jsme si, jak se lidé kolem nás stále za něčím honí a uniká jim přítomný okamžik.

Naše dovolená byla opravdu magická, každý den jsme vědomě prožívali jako by to byl náš poslední den. Vnímali jsme naše doteky, smích, užívali si intimitu, plavání, vůni naší kůže provoněnou sluncem a dětskou radost a křik, který byl nakažlivý a tak jsme s dětmi kopali jámy v písku a hledaly v moři sluneční kameny…

Dovolte si i vy prožít dovolenou, kde si opravdu odpočinete. Vypněte vaši kritickou mysl a výčitky čí posuzování a dovolte si jen tak být. Napojte se na své srdce a tělo. A užívejte si magické okamžiky. Budu ráda, když se se mnou o své zážitky podělíte.

rodina-01ac