Umíte si představit dovolenou s bývalým partnerem?

Někteří z vám možná ano a pro jiné je to asi ta nejhorší představa.

Po rozchodu jsem strávila s bývalým manželem tři dovolené, protože byly děti ještě malé, tak jsem jim to chtěla usnadnit. A pak když si dcerka zlomila roku a musela na operaci. Tak jsem bez váhání okamžitě objednala letenku a letěla za nimi do Anglie, kde jsme pobývali týden v domě známých, kteří odjeli na dovolenou. Zvládli jsme to vždy v poklidu, ale když budu upřímná, úplně příjemné to nebylo.

Oba jsme ještě byli ovlivnění bolestí a procesem rozvodu, který nebyl až tak vědomý, jak bych si přála.

Když jsem se seznámila v Mexiku s Katherine Woodward Thomas, uvědomila jsem si, že její metodu vědomého rozcházení se chci naučit a šířit nejen v České republice. Stala jsem certifikovanou koučkou Vědomého rozchodu a pomáhám lidem se rozejít způsobem, který nepřináší tolik utrpení a zášti.

Rozchod totiž náš mozek bere jako ztrátu, která spustí strach o přežití. Proto se i velmi inteligentní lidé začnou chovat přímo šíleným způsobem.

Při konverzaci s Katherine mě zaujala především možnost vnímat rozchod jako katalyzátor a odrazový můstek k lepšímu, vnitřně uspokojivému a naplněnému životu. To se mi povedlo a zažívám to každý den se svým současným manželem. Můj závazek k lepšímu životu a vnitřní změně mi umožnil zahojit bolavé srdce a prožívat v novém vztahu více lásky, štěstí a sebevyjádření.

Vždy jsem si vytvářela, že bych chtěla mít s bývalým manželem přátelský vztah. Bylo to o mé vědomé práci na vztahu s ním.

Letos v létě mě bývalý manžel pozval do Anglie, abych přijela s dětmi a se synkem, kterého mám z druhého manželství. Hned od začátku se mi tato myšlenka zalíbila.

Líbí se mi koncept rozšířené rodiny. „Proč se oddělovat, když spolu máme děti?“

Moc si vážím důvěry a podpory mého současného manžela, který s tím souhlasil.

Prožili jsme krásný čas v Anglii, můj malý synek říká bývalému manželovi: „daddy“ stejně jako holčičky.

Užili jsme si super týden plný cestování a objevování nových míst.

Proto jsem na jaře strávila několik týdnů editováním českého překladu knížky Conscious Uncoupling od Katherine Woodward Thomas. V češtině tato kniha vyšla v květnu pod názvem Rozcházení. Knížka pomůže lidem, kteří právě prochází rozchodem, ale i lidem, kteří si už prošli rozchodem před lety a stále to nemají dořešené.

Pokud se cítíte, že jste zaseknutí v bolesti nebo se nemůžete od bývalého partnera odpojit, ráda vám s tím pomůžu.