Lék na osamělost

Osamělost je jedním z nejvíce kritických faktorů způsobující předčasné úmrtí, popisuje ve svých knihách Lissa Rankin, M.D., New York Times bestseller autorka knih Mind Over Medicine a The Fear Cure Její tvrzení se opírá o tvrdá fakta, ze kterých vyplývá:

  • znečištění ovzduší zvyšuje riziko úmrtí o 6%;
  • obezita o 23%;
  • nadměrné pití alkoholu o 37%;
  • osamělost o 45%.

V dnešní době se stále víc oddělujeme od sebe a ačkoliv jsme pomocí mobilních aplikací neustále v kontaktu s druhými lidmi, tak se cítíme osaměle. Zatím co jíme zdravě, cvičíme, pravidelně navštěvujeme zubaře nebo si bereme prášky na alergie, tak při řešení naší osamělosti se cítíme bezmocní.

Důvod, proč se cítíme osaměle, máme plně pod naší kontrolou. Je to naše schopnost sebelásky – způsob jaký máme vztah sami se sebou. Ironií všeho je, že největším lékem na osamělost je samota.

Samota je psychický stav, ve kterém je člověk plně přítomný sám sobě.

Dokud nedokážete být o samotě sami se sebou, tak stále budete pociťovat osamělost. Není možné být přítomný s druhým člověkem, když neumíte být ani sami se sebou.

Přivolat si k sobě toho jediného a skoncovat jednou pro vždy s pocitem osamělosti lze pomocí 7 krokového postupu „Calling in The One“ od Katherine Woodward Thomas, který v České republice jako první předávám ženám i mužům v programu – Vědomý vztah – Jak si přivolat toho jediného.

Pocit osamělosti můžete změnit jen vy sami.

Má to jeden háček. Nejdříve je potřeba odpojit se od bývalého nebo současného partnera, se kterým prožíváte pocit osamělosti. S tím vám mohu pomoci v 5 krokovém procesu – Vědomý rozchod – Odpojení.