Objevte své PROČ

Znáte své PROČ?

Své poslání jsem si objevila již před pár lety, dělám práci, které mě baví a dává mi smysl. Přesto když můj manžel Miroslav Sázovský četl s nadšením knihu od Simona Sineka: Objev své proč, zjistila jsem, že se toužím podívat se a objevit i mé PROČ.

Vaše PROČ vychází z vašeho životního příběhu, a tak jsem si podle instrukcí mého manžela měla připravit 10 zásadních příběhů mého života, které mě pozitivně i negativně v životě ovlivnily. Bavilo mě přemýšlet o tom, co se v mém životě událo. Musím podotknout, že spoustu toho, už mám dávno zpracované, protože se věnuji práci na sobě více jak 10 let, i přesto to však bylo objevné a zajímavé.

Pak jsme si s Mírou jeden večer sedli, když už děti byly v posteli a já mu začala vyprávět své příběhy. Za chvíli jsme uslyšeli krůčky a naše osmiletá Emilka přišla za námi s tím, že ji moc zajímá, co děláme a že chce poslouchat. Byla úplně nadšená z celého procesu. Ve vašich příbězích totiž váš posluchač objevuje klíčová slova, která tvoří základ vašeho PROČ.

A pak si máte své proč napsat 10 možnými způsoby, které pak komunikujete s okolím.

Jedna z verzí mého PROČ: Chci pomáhat lidem objevit, kdo jsou skutečně (jejich jedinečnost), aby mohli žít život, který milují.

A dále se pracuje na vašem JAK a následně si zpracujete vaše CO.

Práce s klíčovými slovy je opravdu zajímavá a odhalila mi nové světlo na sebe i na mou práci.

Uvědomila jsem si, jak odvaha a touha být jediná holka, která to dokáže, byla motorem pro mnoho mých životních úspěchů. Zároveň jsem uviděla, jak jsem jako dítě a dospívající toužila po uznání od svého okolí. Neuvědomovala jsem si svoji jedinečnost a sílu.

Mnoho dětí i dospělých je ztraceno ve svých rozhodnutích z dětství a nevidí své silné stránky.

Při objevování svého JAK jsem objevila, co je pro mě přirozené při mé práci a co do mé práce potřebuji neustále zařazovat, abych byla spokojená a mohla naplňovat svoje PROČ. Krásně se ukázalo, proč mám touhu dělat workshopy maximálně pro 10 lidí, abych všem udělala změnu v životě. Pro mě je prostě nemyslitelné, aby na mém workshopu někdo seděl v koutku a odnesl si domů pouze inspiraci. V mém JAK jsem objevila, že potřebuji každého zapojit, aby cítil uznání a ocenění. Velmi důležitá je pro mě také důvěra, kterou si ve vztahu s klienty vytvářím. A také to, že si to chci udělat pro sebe a ostatní zábavné.

Vaše JAK vyjadřuje vaše hodnoty, funguje jako filtr při rozhodování nad vaší práci, projektem či zakázkou, když si nejste jistí, zda do toho jít.

Přes vaše JAK realizujete vaše PROČ.

Dalším bodem je CO. A uvědomit si, zda u vašeho CO naplňujete JAK a PROČ. Každé vaše CO (vaše produkty, nabídka služeb) by měla odpovídat vašemu PROČ a JAK.

Emilka hned druhý den sepsala svoje příběhy a už dopředu se ptala, zda u toho má psát i své pocity.

Myslím, že je to úžasné znát svoje PROČ v životě už v osmi letech.