Příběh z praxe 1. – Znovuzrození ženy

Máte odvahu vystoupit z komfortní zóny vaší jistoty?

Lidé ke mě přicházejí z různých důvodů, co je však spojuje, je touha k růstu a sebepoznání. Každý z nás v životě něco řeší, ale jen opravu ti odvážní se rozhodnou posunout svůj život a vystoupit z komfortní zóny své jistoty a častého nalhávání si.
Příběh, který s vámi budu dnes sdílet je o úspěšné jednačtyřicetileté ženě, které její přesvědčení o sobě samé zamezily vidět sebe samotnou jako schopnou a vyjímečnou ženu. Tento příběh bych nazvala znovuzrození ženy, tak se totiž klietka začala v průběhu koučování cítit.
Přišla za mnou s tím, že už dlouho neměla partnera a pokud v minulosti nějakého měla, vždy jí využil a nechoval se k ní pěkně. A také si nerozuměla se svoji matkou a bratrem, kteří ji neustále něco vyčítali a cokoliv udělala, bylo špatně.
Jaké měly tyto okolnosti dopad na její život?
 
Nevěřila si, schovávala se sama před sebou i před ostaními. Myslela si o sobě, že je špatná a že si nezaslouží žít šťastný a naplněný život. I přestože byla úspěšná ve své profesi a dokázala v životě velké věci, nic z toho jakoby neviděla. Svůj život totiž viděla přes “filter” svých přesvědčení . V životě si automaticky vytváříme interpretaci, toho co se nám stalo. Pozor, často je to velice odlišné od toho, co se skutečně stalo. A tyto “příběhy” nám pak ovládají život.
Při práci využívám transformační a ontologický koučink, který jde do hlouby vnímání toho, co znamená být člověkem. Naše chování a jednání je ovlivněno vším, co se s námi děje vnitřně (naše emoce, pocity, myšlenky, vzpomínky, tělesné pocity). Co se s námi děje vnitřně, ovlivňuje, jak vidíme sebe a svět kolem nás. A z toho potom take pramení, jaký jazyk používáme a jak o věcech a našich údálostech v životě mluvíme.
To vykresluje naší realitu.
S klientkou jsem pracovala na odhalení jejich přesvědčení a také na tom, jak si interpretovala situace ve svém životě a jak jí to ovlivňovalo. Objevily jsme její bloky, limity a další ontologická omezení. Jejich uvědoměním se začíla dívat a vnímat svět “novýma očima”.
Poté si také odhalila svůj talent, svoje životní hodnoty a začala přepisovat svoji budoucnost.
Ke konci koučinku se seznámila s mužem, který si jí velice váží a je pro ní ochoten z jejího pohledu dělat neuvěřitelné věci. Nic podobného do té doby v životě nezažila. Už jsou spolu skoro rok, začali spolu žít a plánují společnou budoucnost. Přestala se”schovávat” před maminkou a začala s ní otevřeně a upřímně sdílet svůj život.
 
Co o koučinku řekla klientka:

“Konzultace s Evou Andriessen mi pomohly objevit moji sebedůvěru, pomohly mi pochopit, že minulost nezměním, mohu ji jenom uzavřít. Pro někoho možná klišé. Pro mne cesta, jak žít dál. Konzultace s Evou mohu nazvat duševní hygienou, která je důležitá, tak jako vzduch k dýchání a umožnila mi, otevřít se, ukázat světu své silné stránky a nestydět se za ně. Umožnila mi, nebát se být zranitelnou a hlavně mi ukázala, že být sama sebou je cesta ke spokojenosti a harmonii. Mohu s důvěrou a světlem v mysli vnímat přítomnost a dívat se do budoucnosti.”
 
Odpovězte si na následující otázky:
 
  • Jaký máte vztah s matkou?
  • A jaký máte vztah s otcem?
  • Jak s nimi sdílíte svůj život?
Vztah s rodiči se prolíná do našich dalších vztahů  a je klíčovým k naplněnému partnerskému vztahu. Všímejte si, jakou konverzaci vedete s vašemi rodiči a zda-li je konverzace ve vašem partnerském vztahu podobná.
 
Všichni žijeme svůj život na základě svého přesvědčení o tom, jaký je náš život. A právě tyto přesvědčení o životě a našich prožitcích jsou pro nás limitující pro skutečný prožitek v životě. Přijmeme-li možnost, nevnímat náš život přes teorie a naše přesvědčení, otevře se nám brána do skutečného štěstí a vnitřního naplnění.