007 Manželství – randící rituál

Poslechněte si celý podcast:

Můžete se podívat i na stream na Youtube:

Randící rituál

Každý vztah se musí udržovat, obnovovat a rozvíjet. Nelze očekávat, že vám bude dalších 80 let stačit jen být tím, kým jste a nebude potřeba do ničeho investovat čas, energii a pozornost.

Většina párů málo kdy pravidelně pracují na rozvíjení lásky a partnerství. Společně s mou ženou Evou mám každý týden tzv. Randící rituál, na kterém si navzájem čteme nebo klademe následující otázky.

Všimněte si, že naše rande nejsou jen o obyčejném povídání a „plácání“ všeho, co nás napadne, ale věnujeme čas a úsilí, abychom z této výjimečné události udělali aktivitu pro rozvoj našeho manželství.

? Než budete mít další rande, odpovězte si na tyto otázky a nabídněte svému partnerovi či partnerce možnost, na začátku rande povídat si na toto téma, abyste mohli rozvíjet vaše spojení, vděčnost, lásku a vztah.

Předpokládám, že vaše rande máte mni. 1x týdně ve svém kalendáři.

Sdílejte jednu výhru nebo něco, co se vám povedlo a jste na to nesmírně hrdí v následujících oblastech:

  • práce
  • manželství
  • rodičovství
  • zdraví

Jaké výzvě jste tento týden čelili?
Za jaké tři věci jste tento týden skutečně vděční?
Jakou jednu věc mohu tento týden udělat, abych ti dobře posloužil nebo tě poctil?
Pokud tento týden jako rodina neuděláme nic správně, co si myslíš, že je jednou věcí, u které bychom si měli být jistí, že se na ní musíme zaměřit?
Jak se chceme cítit na konci týdne jako manželé?
Co bychom si chtěli na konci týdne napsat do našeho manželského deníku? Jaké to je být s tebou ve vztahu?
Čeho se právě teď bojíš? V čem vidíš překážky?
Jaké máme jako rodina příležitosti?
Jak využijeme našich rodinných jedinečných schopností k tomu, abychom eliminovali nebezpečí a maximalizovali příležitosti?
Kdo za to převezme odpovědnost nebo nám s tím pomůže?
Vyjmenujte 3 věci, vlastnosti nebo chování, které na tom druhém milujete a vážíte si jich.

Otázky a odpovědi

Otázka: Co když mi partner řekne, že jsem divná a ať ho nekoučuji.
Buďte laskavý a milující. Odpovězte, že nejde o koučování, ale o vědomý akt lásky se zaměřením na rozvoj vašeho vztahu. Možná to ze začátku může vypadat uměle a divně, ale než vás to začne používat a nebudete muset mít senam otázek na stole, tak musíte objevit dopad této pravidelné práce na vašem partnerství / manželství.

Nevzdávejte to. Především lidé s analytickou myslí, budou mít pocit, že to nebude fungovat, že to je na nic atd. Oni většinou vše vědí, vše znají a jsou experti na všechno. Jejich reakce vychází z toho, že chcete, aby byli ve svém srdci a na to nejsou zvyklí. Celé dny jsou jen ve své hlavě. Vaše rande pak vypadá tak, že se doslova jen „vyblijí“ s tím, co oni chtějí říct a vy je nezajímáte.

Nelze rozvíjet, obnovovat a udržovat lásku a manželství bez intelektuální práce.

? Pamatujte, jedině akce může vše změnit.