Den 7 – Máte zmatek v hlavě?

JAK BÝT NEODOLATELNÁ

 Máte zmatek v hlavě?

Dopřály jste si včera 5 minut relaxace? Jaké to bylo? Uvědomily jste si, že každý den je dar? Není to jen další den, je to jedinečný den, který máte právě teď.

Jste dokonalá, taková jaká jste.

Jak je možné, že je pro vás tak těžké být přítomná a uvědomovat si tento jedinečný moment? Žijeme v uspěchané době, nároky na nás ženy jsou čím dál větší. Musíte být krásné, úspěšné, dokonalé matky a úžasné partnerky.

Ale opravdu musíte?

V hlavě se vám honí tisíce myšlenek, které vás odvádí od toho, co se kolem vás právě děje. Znáte ty myšlenky typu:‚to jsem neměla říkat, jsem opravdu hrozná‘. A pak přemýšlíte, co jste měla udělat nebo říct jinak. A přestanete vnímat, co se děje teď. Jste ve své hlavě. Přestaňte rozebírat minulost.

Vy nejste vaše myšlenky, vaše myšlenky nemají nic společného s tím, kým jste.

Váš vnitřní hlásek – ten věčný kritik, vás odvádí od probíhajícího okamžiku a od vaší neodolatelnosti. Poslouchání vaší vnitřní konverzace, kterou vedete samy se sebou, vás odvádí od prožitků a vy jste potom zmatená a ztracená.

Vy a vaše přemýšlení není jedno a totéž.

Žít právě teď, znamená, že se vaše mysl přestane toulat mimo realitu. Zapojte vaši mysl, srdce i tělo do činnosti, které právě teď děláte. Soustřeďte se plně na to, co prožíváte, na osobu, se kterou mluvíte. Plně se koncentrujte na to, co slyšíte, co vám skutečně říká. Vypněte kritiku a posuzování, jen poslouchejte, třeba uslyšíte věci, které jste ještě neslyšela. Odolejte pokušení srovnávat a otevřete se objevování. Jste nádherná bytost, která je stvořená pro pozorování, naslouchání a vnímání toho, co se kolem vás děje právě teď.

Vnímejte každý okamžik, počasí, náladu svého partnera a smích svých dětí. Už nikdy nepřijde stejný den, tento den je unikátní. Dívejte se do tváří lidí, ve kterých jsou ve psány neuvěřitelné příběhy. Stačí jen otevřít vaše srdce. Usmívejte se, dotýkejte se, buďte sama sebou, buďte přítomná a pociťujte vděk.

Žijte přítomností!

Den 7 – cvičení

  • Co se vám dnes honí hlavou a nemůžete se toho zbavit? Pojmenujte to a nechte to odejít.
  • Soustřeďte se plně na koverzace, které dnes budete mít a buďte v nich plně přítomná, vypněte kritický hlásek a neposuzujte.
  • Sdílejte to s kamarádkou, bude to pro vás jednodušší a příjemnější. Podporujte se navzájem, ve sdílení je síla.

Je čas probudit tu neodolatelnou, charizmatickou a zábavnou ženu, která ve vás je.