Den 12 – Převezměte zodpovědnost

JAK BÝT NEODOLATELNÁ

Převezměte zodpovědnost

Včera jsme se podívaly, jak pracovat s myšlenkami, které o vztazích máte. Pojmenovala jste si slovo milovat a už víte, co je pro vás ve vztahu opravdu důležité?

Jste dokonalá, taková jaká jste.

Základem naplněných a šťastných vztahů je přebírat zodpovědnost za vaše chování a reakce na určité situace. Často se však lidé chovají jako naprogramované mašinky a nepřemýšlejí o důsledcích svého chování. Stává se vám, že děláte vaše rozhodnutí automaticky? Kolikrát ani nevíte, co vás vedlo k takové reakci či chování? Jednáte na základě vašeho myšlenkového programu, který jste si vytvořila na základě nějaké situace v minulosti.

Pokud převezmete zodpovědnost za vaše chování a otevřete se objevování a poznávání sama sebe, a toho kdo skutečně jste, vaše neodolatelnost poroste. Nemusíte se rozhodovat na základě vašich zkušností z minulosti.

Pociťujete, že se vám v životě děje něco stále dokola? Třeba, že potkáváte stále stejné muže? Je to z důvodu, že jednáte na základě starých programů a návyků. Začněte pozorovat sama sebe, převezměte zodpovědnost a začněte zkoumat, jak se chováte, co děláte a nebo co neděláte a proč.

Převzetím zodpovědnosti za svůj život a rozhodování vám otevře nové možnosti. Ze začatku se vám to může zdát těžké, ale pojďme se teď domluvit, že skončíte s obviňováním vašeho partnera. Už to není o tom, že něco děláte nebo někam jdete jenom kvůli němu. Je to vaše svobodné rozhodnutí, on vás tam násilím nedotlačil. Pokud si myslíte, že musíte. Podívejte se, co za tím skutečně je.

Když převezmete zodpovědnost za vaše chování, budete schopná vymazat staré a nefukční vzorce chování. Už nemusíte dále opakovat vaše chyby z minulosti. Otvírá se vám nová možnost mít krásné vztahy.

Zodpovědnost za vaše rozhodování a chování vám přinese svobodu a radost ze života a vaše neodolatelnost poroste.

Den 12 – cvičení

  • Podívejte se, jak ve svém životě fungujete. Pozorujte se, ale nekritizujte se. Pozor! Jak už jsem psala dříve, kritika vaše nežádoucí  chování upevňuje. To co posuzujte bez kritiky, zmizí.
  • Za co můžete ve svém životě převzít zodpovědnost?
  • Sdílejte to s kamarádkou, bude to pro vás jednodušší a příjemnější. Podporujte se navzájem, ve sdílení je síla.

Je čas probudit tu neodolatelnou, charizmatickou a zábavnou ženu, která ve vás je.